قيمت فولاد تا خرداد سال آينده افزايش نخواهد داشت

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیلبه گزارش حاميران در تحليل بازار فولاد، پس از اعتراضات متعدد از سوي اتاق تهران و تشکل هاي بخش خصوصي، علي الخصوص بنگاه هاس پايين دستي مصرف کننده فولاد به نحوه قيمت گذاري و عرضه محصولات به وزارت صنعت، اين وزارت خانه هرگونه بالا بردن قيمت فولاد را تا پايان خرداد ماه سال آينده ممنوع اعلام کرد.


طبق گزارشات بدست آمد از سوي روابط عمومي اتاق بازرگاني تهران، در روند عرضه فولاد و قيمت گذاري آن در بورس کالا نظر هاي متعددي از سوي توليد کنندگان فولاد خام و توليد کنندگان محصولات فولادي وجود دارد. اين اختلاف نظر ها از سوي توليد کنندگان محصولاتي از قبيل لوله و پروفيل، لوازم خانگي، خودرو و... بوده است. همچنين از سوي خريداران و مصرف کنندگان ورق هاي فولادي نيز اظهاراتي وجود داشته است.


از سال گذشته تا کنون اين اختلاف نظر ها چه در مورد نحوه قيمت گذاري ها و چه در نحره عرضه فولاد با شدت اي متفاوت وجود داشته است. انتقادات از سوي توليد کنندگان محصولات فولادي پايين دستي در صنعت فولاد همواره به نحوه قيمت گذاري ها و ميزان عرضه توسط توليد کنندگان فولاد که معمولا دولتي و با شبه دولتي هستند، بوده است. اين توليد کنندگان بر اين عقيده اند که فولاد سازان همواره به بازار هاي صادراتي توجه بيشتري دارند و توجهي به نياز داخل ندارند و حتي در شرايطي حاضر به صادرات با قيمت خيلي پايين تر هم هستند. اين در شرايطي است که ميزان تعرفه واردات از ديد ان ها بالا است و توليد کنندگان پايين دستي در رقابت با فولاد سازان نمي توانند از فولاد وارداتي بهره مند شوند.


برخي از متقاضيان فولاد داخلي بر اين عقيده اند که صادرات اين فلز مهم به صورت خام و با قيمت بسيار پايين صورت مي گيرد و ميزان ارزش افزوده آن هم کم مي باشد. با اين شرايط هم انتقاد اصلي مصرف کننده ها به نحوه قيمت گذاري و عرضه اين فلز مهم مي باشد.


براي عضويت در کانال تلگرام فولاد حاميران کليک کنيد


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل