کاهش تعرفه واردات کشور يک تصميم اشتباه

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیلبه گزارش حاميران در تحليل بازار فولاد، پس از انتشار خبر افزايش تعرفه واردات فولاد از سوي کشور امريکا، شاهد واکنش هاي بسياري هم در داخل امريکا و هم در خارج از اين کشور بوديم که همين امر موجب شد تا طي روز هاي اخير به يکي از مهم ترين خبر ها تبديل شود. اگرچه اين موضوع در بين رسانه ها و فضاي مجازي با واکنش هاي بسياري همراه بود و مورد اظهار نظر هاي بسياري قرار گرفت اما جزئيات اين تصميم هنوز نبهم مي باشد و بايد مورد بررسي هاي بيشتري قرار گيرد.


در اين باره محمود اسلاميان، رئيس انجمن توليدکنندگان فولاد ايران گفت:با توجه به تصميم دولت امريکا مبني بر افزايش 25 درصدي تعرفه واردات به کشورش، در صورتي که اين امر انجام گير به دليل پايين بودن تعرفه واردات ايران شاهد هجوم سيل عظيمي از واردات به کشور خواهيم بود.


محمود اسلاميان در ادامه با اشاره به مناسب بودن بازار ايران براي کشور هاي صادر کننده افزود: پس از افزايش تعرفه ها، کشور هاي صادر کننده به دنبال پيدا کردن بازار مناسب براي محصولاتشان مي گردند که در اين بين بازار ايران با توجه به پايين بودن تعرفه واداتش بهترين بازار براي صاراتشان مي باشد. همچنين در حال حاضر با توجه به پايين بودن نرخ فولاد داخلي و پايين بودن قيمت آن در مقايسه با نرخ هاي جهاني، خطر بزرگي واردات فولاد کشور را تهديد مي کند.


وي در ادامه افزود: موضوع کاهش ميزان تعرفه فولاد کشور نه تنها به نفع صنايع پايين دستي نيست، بلکه موجب بروز موجي منفي در بازار و ارسال آن به سرمايه گذاران صنعت فولاد مي شود.


رئيس انجمن فولاد در اخر خواستر حفظ تعرفه هاي فعلي صنعت فولاد کشور شد و گفت: با توجه به اين که کشور امريکا عنوان سردمدار اقتصاد آزاد امريکا را دارست، در حالي تصميم گرفته ميزان تعرفه فولاد کشور را افزايش دهدکه در حال حاضر قيمت فولاد داخلي اش حدود 50 درصد از قيمت هاي جهاني بيشتر مي باشد. با توجه به اين امر انتظار مي رود دولتمرداني که در راُس اين تدابير هستند با دقت بيشتري تصميم گيري کرده و در حال حاضر همين ميزان تعرفه هاي حفظ کرده و آن را کاهش ندهند.


براي عضويت در کانال تلگرام فولاد حاميران کليک کنيد


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل