وضعيت بازار فولاد در سال 97

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیلبه گزار حاميران در تحليل بازار فولاد، بهرام سبحاني، عضو هيات مديره انجمن توليدکنندگان فولاد در باره وضعيت بازار فولاد طي سال آينده گفت: در سال آينده قيمت فولاد به دليل کاهش عرضه افزايش نخواهد يافت. اما امکان افزايش قيمت ها ناشي از افزايش هزينه هاي توليد وجود دارد.


وي در گفتگويي با اشاره به وضعيت بازار در سال 96 افزود: طي سال جاري به دلايل متعددي از جمله خروج صنايع پايين دستي از رکود، بازار فولاد شارژ شد و تحرکاتي همراه بوده است که همين موضوع موجب شد تا نه تنها ميزان توليد در بخش فولاد افزايش يابد بلکه اين بخش براي تامين بازار داخلي از ميزان صادراتش کم کند.   


سبحاني در ادامه درباره قيمت ها در بازار داخلي عنوان کرد: طي سال گذشته از فولادسازان ايراد هايي مبني بر پايين بودن قيمت فولاد ايران در بازار هاي جهاني نسبت به بازار داخلي گرفته مي شد. اما طي سال جاري بر خلاف سال گذشته قيمت ها ثابت شد و ميزان نوسان حدود 3 تا 4 درصد گزارش شده است و قيمت ها داخلي ما از قيمت هاي FOB کشور هاي توليد کننده فولاد در خارج از مرز ها پايين تر بوده است. حتي بر اساس قيمتي که شوراي رقابت براي فولاد داخلي تعيين کرده بود منطبق بر قيمت FOB درياي سياه بوده است، اما در حال حاضر شاهد کمتر بودن نرخ داخلي از قيمت درياي سياه هستيم که اين قيمت حدود 300 تومان کمتر از قيمت درياي سياه مي باشد.


بهرام سبحاني در ادامه با اشاره به زمزمه هاي افزايش قيمت در سال آينده اظهار داشت: امکان پيش بيني قيمت ها در سال آينده وجود ندارد اما مي توانيم اين قول را بدهيم که ما در بازار داخلي باعث نشويم که ميزان عرضه کم شود و يا کاهش توليد محصولات فولادي موجب افزايش قيمت هاي آن ها شود زيرا ما مرتبا در حال بررسي بازار هستيم و سعي بر افزايش توليد نيز داريم.


براي عضويت در کانال تلگرام فولاد حاميران کليک کنيد


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل